Archiwum: kwiecień 2020

Programy edukacyjne dla dzieci.
2020-04-02
Zachęcamy dzieci oraz rodziców do oglądnia  programów popularnonaukowych  na antenie TVP2.
Program jest zatytułowany "Wesoła Nauka" oraz "Wielkie dzieła małych rąk" i jest emitowany od poniedziałku do piątku w godzinach 11.05-12.10 
 

„Wesoła Nauka” to trwające po 30 minut pasjonujące zajęcia dla najmłodszych. Prowadzący Robert El Gendy wraz z nauczycielami, rodzicami, youtuberami i gwiazdami telewizji poprowadzą dzieci przez fascynujący świat nauki. Zobaczymy zaskakujące eksperymenty i intrygujące doświadczenia naukowe, a także kreatywne gry i zabawy. Nie zabraknie zajęć sportowych, prac twórczych i muzyki z największymi gwiazdami w roli domowych nauczycieli.

„Wielkie Dzieła Małych Rąk” to magazyn tworzony we współpracy z ekspertami Ministerstwa Edukacji Narodowej. Realizuje on podstawę programową i wykorzystuje materiały edukacyjne opracowane przez ministerstwo. To nowatorskie podejście do edukacji obejmujące takie dziedziny jak: matematyka, język polski, przyroda, języki obce, a także zajęcia ruchowe i naukę przez zabawę. Prowadzącą i autorką programu jest ekspert MEN ds. edukacji dzieci młodszych, Dorota Dziamska.

Rekrutacja do szkół i przedszkoli.
2020-04-09

Uwaga! W związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych wszystkie działania związane z rekrutacją zostają zawieszone.Nowe terminy rekrutacji zarówno do przedszkoli jak i do szkół podstawowych zostaną podane do wiadomości po wznowieniu pracy szkół i przedszkoli.Prosimy o wstrzymanie się z dostarczaniem dokumentów naborowych do kancelarii przedszkola

 

Porady dla rodziców.
2020-04-17

Drodzy rodzice! Poniżej zamieszczamy link, gdzie znajdziecie Państwo informację: "Jak w czasie pandemii przetrwać w domu z dzieckiem i pracą". Zachęcamy do oglądania:

https://www.youtube.com/watch?v=_CWd8Cv9DtA&feature=youtu.be

Miasto Rybnik Ministerstwo Edukacji Narodowej Kuratorium Oświaty w Katowicach