Spotkanie z Mikołajem w przedszkolu.

Dzień Górnika w przedszkolu.

W Chwałowicach, jak co roku, 11-go listopada odbyły się uroczystości z okazji Święta Niepodległości. Obchody rozpoczęły się od mszy za Ojczyznę w kościele św. Teresy od Dzieciątka Jezus, następnie uczestnicy przeszli przy dźwiękach orkiestry pod pomnik Bohaterów, Męczenników i Bojowników o Wolność Niepodległej Polski, gdzie delegacje placówek oświatowych, harcerzy oraz sportowców złożyły kwiaty.   W uroczystości uczestniczyły poczty sztandarowe Przedszkola nr 13 im. Marii Kownackiej, Przedszkola nr 14 im. Janusza Korczaka, Szkoły Podstawowej nr 35 im. ks. Franciszka Blachnickiego, IV LO im. Mikołaja Kopernika, GKS "Pierwszy" Chwałowice, KWK "Chwałowice", ZZ "Solidarność", ZZG w Polsce, strażaków z OSP w Chwałowicach. Uroczystość uświetnił patriotyczny występ artystyczny w wykonaniu uczniów IV LO w Rybniku oraz Stowarzyszenie Orkiestra Dęta KWK Chwałowice pod dyrekcją Pana Zenona Siernego.Obecni byli dyrektorzy chwałowickich przedszkoli i szkół, a także przedstawiciele Rady Dzielnicy oraz liczni mieszkańcy. Organizatorem obchodów była Rada Dzielnicy Chwałowice w imieniu której Przewodniczący Zarządu Rady Dzielnicy, Andrzej Wojaczek podziękował uczestnikom za zaangażowanie i liczne uczestnictwo w tak ważnym dla wszystkich święcie

Zajęcia edukacyjne z Policjantem o tematyce bezpieczeństwa.

Festyn z okazji Dnia Dziecka "140 lat chwałowickich placówek oświatowych"- 01.06.2019r.

Uroczystość 3 Maja w naszej dzielnicy.Wychowankowie przedszkola uczestniczyli we Mszy Świętej oraz złożyli kwiaty po pomnikiem " Bohaterów i męczenników".

OGÓLNOPOLSKI PROJEKT „TYDZIEŃ BAJEK POLSKICH”

 W marcu grupy Muchomorki i Pszczółki wzięły udział w Ogólnopolskim Projekcie „Tydzień Bajek Polskich”. Głównym celem projektu było zainteresowanie dzieci bajkami naszego dzieciństwa, które są niezwykle piękne i każda z nich ma w sobie pewien przekaz. Podczas zajęć, dzieciom przybliżone zostały takie bajki jak: Reksio, Mis Uszatek, Bolek i Lolek oraz Koziołek Matołek. Na zakończenie projektu dzieci wraz z nauczycielem stworzyły swoją bajkę, zatytułowaną „Plastuś- nasz przyjaciel”.

Bal Karnawałowy w przedszkolu - 22.01.2019r.

Wigilia w przedszkolu 19.12.2018r.

Dzień Górnika w przedszkolu 03.12.2018r.

„DZIELNE ZUCHY” – piknik z szukaniem skarbów (podchody)

FESTYN ŚLĄSKI DLA RODZICÓW I DZIECI pod hasłem:„COŁKIM FAJNIE ZE FAMILJOM!” organizowany w Szkole Podstawowej Nr 13

Festyn w przedszkolu - GRY I ZABAWY INTEGRACYJNE Z PROFESJONALNYM WODZIREJEM.

"Happening Ekologiczny - czyste środowisko wokół nas" - 24.04.2018r. - przemarsz wychowanków ulicami Chwałowic celem promowania treści proekologicznych dotyczących czystego powietrza.

 

BAL W PRZEDSZKOLU

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

Miasto Rybnik Ministerstwo Edukacji Narodowej Kuratorium Oświaty w Katowicach