GRUPA KRASNOLUDKI 

Witam w nowym roku szkolnym 2021/2022. Drogie dzieci i szanowni rodzice życzę wam udanego roku szkolnego.

 

AKTUALNOŚCI

DZIEŃ MATKI
2022-05-26

Kochane mamy, w dniu waszego święta dzieci przesyłają Wam 1000 buziaków i niespodziankę. Znajduje się pod tym linkiem:

https://drive.google.com/file/d/1k_w93JS0BQ-5c2uQBy-R0X0lO71TsV9m/view?usp=sharing

2022-04-11

W dniu 11 kwietnia w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste śniadanko wielkanocne. Dzieci czekała także niespodzianka, czyli prezenty od zajączka. 

2022-04-08

W dniu 8 kwietnia odbyło się spotkanie z policjantem. Dzieci dowiedziały się jakich zasad bezpieczeństwa należy przestrzegać, na czym polega praca policjanta,a także mogły dokładnie obejrzeć radiowóz.

2022-02-03

W dniu 31 stycznia, w naszym przedszkolu odbył się tradycyjny karnawałowy bal przebierańców. Dzieci, pięknie przebrane bawiły się przy muzyce razem z wodzirejem. Zapraszam do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

2021-12-21

W dniu 21 grudnia odbyła się uroczysta wigilijka. Dzieci wzięły udział w kolędowaniu, zjadły wspólny posiłek oraz zostały obdarowane prezentami, które wzręczył im Aniołek razem z Pastuszkiem. Zapraszam do galerii zdjęć.

2021-12-17

Święta tuż tuż, czas więc zacząć przygotowania. Zabawki poukładane, choinka przystrojona, pozostały do zrobienia pierniczki. 

2021-12-06

Wizyta Świętego Mikołaja w przedszkolu oczekiwana przez dzieci zawsze z wielkimi emocjami, przebiegła w radosnej atmosferze. Były piosenki, prezenty i zabawa. Zapraszam do obejrzenia zdjęć z uroczystości.

2021-12-03

W okresie przedświątecznym dzieci wraz z rodzicami wzięły udział w konkursie "Upominek dla seniora". Konkursowi przyświecał szlachetny cel, aby zebrane upominki przekazać seniorom z Domu Pomocy Społecznej w Rybniku. Tak też się stało. Wykonane upominki oraz przygotowane przez dzieci kartki świąteczne pojechały do Domu Pomocy. Wszystkim rodzicom i dzieciom które przyłączyły się do akcji bardzo dziękujemy.

2021-11-25

W dniu 25 listopada, obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. Nasze Krasnoludki, również dołączyły się do obchodów. Wykonały pracę plastyczną "Miś" i urządziły wystawkę swoich prac dla rodziców. W galerii znajdziecie kilka zdjęć z tych działań.

2021-11-15

"Kto ty jesteś ? Polak mały. To zdanie było tytułem cyklu zajęć dydaktycznych, w czasie których dzieci poznały polskie symbole narodowe. W dniu 10 listopada, nasze przedszkole włączyło się do akcji  Ministerstwa    Edukacji     Narodowej pt. :"Szkoła do hymnu", czyli wspólnego odśpiewania hymnu państwowego. Zapraszam do obejrzenia zdjęć z naszych zajęć.

OWOCOWY TYDZIEŃ - CYKL ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH.
2021-09-27

W tym tygodniu, dzieci przyniosly do przedszkola owoce, które zainspirowały nas do urzędzenia pierwszego jesiennego kącika przyrody. Dzieci poznały nazwy owoców, ich wygląd, zapachy i smaki. Uczyły się segregowania, układania rytmów, a także samodzielnie pokroiły banana. Zapraszam do galerii zdjęć gdzie możecie obejrzeć nasze działania. Informuję także, że w szatni na jednej z plansz, znajduje się wystawka prac plastycznych Krasnoludków. 

NARODOWY TYDZIEŃ SPORTU.
2021-09-24

W dniach od 20 - 24 września w naszym Przedszkolu odbywał się tydzień sportu. O tym jak ważny dla zdrowia jest ruch, wiedzą już nawet nasze Krasnoludki, które uwielbiają zabawy ruchowe. Tydzień Sportu rozpoczął się Dniem Przedszkola, a zakończył wręczeniem dyplomów "As Sportu". Pamiętajmy : Żyjmy aktywnie! 

A jak radziły sobie nasze Asy Sportu zobaczycie w galerii zdjęć.

2021-09-20

Czy wiecie że ...? Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka jest świętem obchodzonym corocznie 20 września. Zostało  ustanowione z inicjatywy Rzecznika Praw Dziecka uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej  Polskiej w dniu 13 września 2013 roku dla popularyzacji wychowania przedszkolnego i wzrostu jego znaczenia w świadomości społecznej. Tyle mówi Wikipedia, a ja zapraszam do galerii zdjęć. Proszę zobaczyć jak nasze Krasnoludki obchodziły to święto. Wspólna praca plastyczna, zdjęcia w fotobudce i spotkanie z Plastusiem cieszyły się największym zainteresowaniem dzieci. To był dzień pełen wrażeń...

 

2021-09-17

Wszystkie Krasnoludki to wiedzą , że najzdrowsze są owocowe soki. Zapraszam do obejrzenia zdjęć z zajęć dydaktycznych opartych na eksperymentowaniu. 

2021-09-15

15 września obchodziliśmy w naszej grupie Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli święto kreatywności, odwagi i zabawy. Zapraszam do obejrzenia zdjęć z zajęć , ktore odbyły się tego dnia.

Miasto Rybnik Ministerstwo Edukacji Narodowej Kuratorium Oświaty w Katowicach