NARODOWY TYDZIEŃ SPORTU

2021-09-24

20.09-24.09.2021

Za nami "Narodowy Tydzień Sportu", którego celem było uświadomienie dzieciom, jak ważny w życiu jest ruch i zdrowe odżywianie.

W poniedziałek gościliśmy Plastusia a także świętowaliśmy "Dzień Przedszkolaka". Było dużo zabaw ruchowych i tanecznych.

We wtorek, "Biedronki" zagrały mecz piłki nożnej z "Pszczółkami". Mecz zakończył się remisem dla obu drużyn.

W środę rozpoczął się mecz siatkówki: "Biedronki" kontra "Pszczółki". Każda drużyna miała swój okrzyk i robiła wszystko, aby wygrać. Finalnie, mecz również zakończył się remisem.

W czwartek zagraliśmy w "hokeja". Tym razem był to mecz wewnątrzgrupowy: "Biedronki 1" kontra "Biedronki 2". Obie drużyny wygrały.

Piątek był dniem "Przedszkolnej Olimpiady". Dzieci z całego przedszkola spotkały się w jednym miejscu, aby wspólnie odsłuchać hymn olimpijski. Następnie udały się do różnych sal, aby wykonać wszystkie zadania olimpijskie. W pierwszej sali dzieci zmagały się z torem przeszkód. W kolejnej, zadania związane były ze skokiem. Trzecia sala to zadania sensoryczne mające na celu pobudzanie receptorów stóp i ostatnia sala - biegi.

Każde dziecko świetnie sobie poradziło z zadaniami. Na koniec, wszystkie dzieci otrzymały dyplom "małego sportowca". Zmęczone, ale pełne wrażeń, wróciły do swoich domów. Na pewno będą miały co opowiadać swoim rodzicom. To był tydzień pełen wrażeń, których dzieci z pewnością szybko nie zapomną.

Miasto Rybnik Ministerstwo Edukacji Narodowej Kuratorium Oświaty w Katowicach